الکام

نصب دوربین مدا بسته
اشتراک اینترنت وایرلس
طراحی و بهینه سازی سایت

جهت ارتباط با ما و دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجه فرمایید

ساعات کاری شرکت الکام

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 الی 18
پنج شنبه ها تا ساعت 12 تماس با شماره همراه
پنج شنبه ها 12 الی 24 وجمعه ها ارسال پیامک و ایمیل

سیستم اعلام و اطفاء حریق

سيستم اعلام حريق و لزوم كاربرد آن:

به مجموعه اي از قطعات الكترونيكي گفته مي شود كه وظيفه آشكار سازي حريق در اماكن مختلف را بر عهده دارد.

 از اينكه پس از وقوع آتش، رشد حريق به صورت نمايي مي باشد، اطلاع از وقوع حادثه و محل دقيق آن و سپس مطلع نمودن ساكنان و يا نيروهاي آتش نشاني جهت تخليه محل و به دنبال آن اطفاء حريق، از نكات كليدي و مهم براي رويارويي با آتش می باشد.

 مهار آتش جهت تقليل يافتن هر چه بيشتر خسارات احتمالي و نجات جان افراد مي باشد كه اين امر توسط سيستم هاي اعلان حريق صورت مي پذيرد. لذا كشف سريع و به موقع حريق و دفع آن علي الخصوص در بناهاي غير مسكوني با اهمیت بيشتر مطرح می شود و به دلیل آن که آتش سوزي ها بيشتر در ساعات کار افراد  (معمولا از ساعت 6 صبح الي 18) اتفاق افتاده است، لذا مطلع نشدن به موقع و در پي آن گسترش دامنه آتش ضرورت استفاده از سيستم هاي اعلان و اطفاء حريق را بيش از پيش نمايان مي سازد.

سيستم اطفاء حريق و لزوم كاربرد آن:

به مجموعه دستگاه ها، ابزارها و ديگر وسايلي كه جهت مهار و خاموش نمودن آتش در حوادث آتش سوزي به كار گرفته مي شوند، اطلاق مي گردد.

سيستم هاي فوق علاوه بر سيم كشي هاي لازم الكتريكي شامل تعدادي از ادوات حساس به كشف حريق يا همان دتكتورها مي باشند كه داراي انواع مختلف و كاربردهاي متفاوت بوده و به دستگاه هاي اعلام كننده صدادار، زنگ ها ، آژير ها و همچنين تابلو هاي ديواري Control Panel  و... متصل مي گردند. در گذشته تجهیزاتی برای اعلان حریق نيز در بعضي از اماكن نصب مي گرديد كه تنها با دست به كار مي افتادند و زنگ خطر را به صدا در مي آوردند. امروزه با پيشرفت تكنولوژي كشف، اعلان و اطفاء حريق به صورت كاملاً الكتريكي صورت پذيرفته كه به صورت دستي نيز قابل به كارگيري مي باشد.

بالا
کارت خالی