الکام

نصب دوربین مدا بسته
اشتراک اینترنت وایرلس
طراحی و بهینه سازی سایت

جهت ارتباط با ما و دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجه فرمایید

ساعات کاری شرکت الکام

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 الی 18
پنج شنبه ها تا ساعت 12 تماس با شماره همراه
پنج شنبه ها 12 الی 24 وجمعه ها ارسال پیامک و ایمیل

اینترنت وایرلس

اینترنت وایرلس

اینترنت وایرلس درکرج

اینترنت وایرلس درکرج

اولین ارائه دهنده اینترنت وایرلس در استان البرز

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج

اولین کارگزار پروژهای حفاظتی هوشمند در منطقه

اینترنت بی سیم

اینترنت بی سیم

ارائه دهنده اینترنت نامحدود وایرلس در منطقه

ارائه دهنده اینترنت نامحدود وایرلس در منطقه

الکام

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت در کرج

طراحی سایت در کرج

سئو و بهینه سازی سایت

آیا نیاز به ارائه مشاوره و راهنمایی صحیح دارید؟ *مشاوره به صورت تلفنی و آنلاین *

دوربین مدار بسته
ادامه مطلب +

دوربین مدار بسته

تیم حفاظتی و امنیتی الکام اولین طراح، مشاور و مجری پروژه سیستم های حفاظتی بی سیم و هوشمند در استان البرز...

طراحی سایت
ادامه مطلب +

طراحی سایت

طراحی، سئو و بهینه سازی وب سایت و ارائه هاست قدرتمند لینوکس و ویندوز، و هم چنین تبلیغات در گوگل از جمله وظایف تیم طراحی سایت الکام می باشد ...

اینترنت وایرلس
ادامه مطلب +

اینترنت وایرلس

ارائه پهنای باند اختصاصی به شرکت ها و کارخانجات و هم چنین اینترنت بی سیم به منازل از سال 83، شرکت الکام را بر این داشته که با گسترش سیستم های مخابراتی و وایرلسی قدم مثبت در راه پویایی این سیستم بر دارد...

سیستم های حفاظتی و امنیتی

سیستم های حفاظتی و امنیتی

 • دوربین مدار بسته

 • سیستم اعلان واطفا حریق
 • دزدگیر اماکن و فروشگاهی
 • درب اتوماتیک
 • مدیریت هوشمند ساختمان(BMS)
 • و ...
طراحی وبهینه سازی وب سایت

طراحی وبهینه سازی وب سایت

 • طراحی و بهنه سازی سایت
 • ارائه هاست قدرتمند ویندوز و لینوکس
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجو
 • بازاریابی موتورهای جستجو
 • تبلیغات اینترنتی
 • آنالیز وب سایتها
 • فروشگاه اینترنتی
 • و...
اینترنت پرسرعت وایرلس

اینترنت پرسرعت وایرلس

 • ارائه پهنای باند اختصاصی به شرکت ها
 • اشتراک اینترنت نامحدود به منازل
 • اجرای پروژه های اکتیو و پسیو شبکه
 • اجرای پروژه های مخابراتی
 • ارائه سرور vps,vds
 • انتقال تصویر از طریق اینترنت و شبکهLAN
 • و..

فروشگاه الکام

تیم مهندسین الکام در نظر دارد سهم قابل توجهی از بازار الکترونیک، تجارت الکترونیک وفناوری اطلاعات وارتباطات را به خود اختصاص دهد، که دراین راستا امکان خرید محصولات به صورت آنلاین را فراهم می کند.

پشتیبانی 24 ساعته الکام

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین

viber,telegram,line 09307077489

دانلود مقالات مفید

دانلود مقالات مفید

برق
فناوری اطلاعات

دپارتمان آموزش

دپارتمان آموزش

آموزش برق
شبکه و کامپیوتر

دانلود

دانلود

نرم افزار و سخت افزار
فایل آموزشی
دفترچه راهنما

سامانه SMS

سامانه SMS

3000250272

وایرلس

وایرلس

آموزش شبکه های بی سیم wireless

شبکه های بی سیم (Wireless)

شبکه های بیسیم یکی از تکنولوژی های جذابی هستند، که توانسته اند توجه بسیاری را به سوی خود جلب نمایند، و عده ای را نیز مسحور خود نموده اند. هرچند این تکنولوژی جذابیت و موارد کاربرد بالایی دارد، ولی مهم ترین مرحله که تعیین کننده میزان رضایت از آن را به دنبال خواهد داشت،ارزیابی نیاز ها و توقعات و مقایسه آن با امکانات و قابلیت های این تکنولوژی است.

نادیده گرفتن حقایق،امکانات فنی و موارد کاربرد این تکنولوژی، نتیجه ای جز شکست و عدم رضایت نخواهد داشت.

در هر شبکه بی سیم فرستنده ها (Access Point) نقش سرویس دهنده و کارت های شبکه بی سیم که مي تواند به صورتپی سی آی(PCI) ،(PCMCIA)  و یو اس بی(USB)  باشند، کاربران سیستم را تشکیل می دهند. غالب تجهیزات بی سیم که برای برپایی شبکه لن (LAN) مورداستفاده قرار می گیرند، مبتنی بر استاندارد 802.11 از نوع دید مستقیم هستند، و گیرنده و فرستنده باید دید مستقیم به یکدیگر داشته باشند.

فاصله کاربر از فرستنده (Access Point)، تعداد دیوارها، جنس دیوارها و نوع مصالح ساختمانی و مبلمان داخلی تاثیر گذار بر سرعت و برد شبکه دارد.

بالاترین سرعت قابل دسترس مطابق استانداردهای 802.11a  و 802.11g  معادل 54 مگا بیت بر ثانیه(Mbps)  می باشد، و    سرعت های بالاتر، از مکانیزم های نرم افزاری و شرایط خاص استفاده می کنند.سرعتی که این تجهیزات مدعی آن هستند، بر خلاف پیش فرض فکری بسیاری، به صورت نیمه دو طرفه     (Half-Duplex) است، که برای مقایسه ظرفیت شبکه های بی سیم با شبکه های اترنت (Ethernet) باید رقم ارائه شده تجهیزات بی سیم را بر عدد دو تقسیم نمود.در شبکه بی سیم فرستنده  (Access Point) دستگاهی است، که می توان آن را معادل هاب در شبکه اترنت (Ethernet) دانست، و مانند هاب پهنای باند آن به صورت اشتراکی (Shared) در اختیار کاربران قرار    می گیرد.

با توجه به اطلاعات بالا می توان نتیجه گرفت، که یک فرستنده (Access Point) منطبق بر 802.11 g ، دارای پهنای باند اشتراکی و نیمه دو طرفه (Half-Duplex)  برابر 54 مگا بیت بر ثانیه(Mbps)  می باشد، که می توان گفت برابر 25 مگا بیت بر ثانیه (Mbps) به صورت دو طرفه (Full-Duplex)  خواهد بود.از آن جایی که این پهنای باند اشتراکی می باشد، چنان چه 5 کاربر از این فرستنده (Access Point) بخواهند استفاده کنند، هر کدام پهنای باندی برابر5  مگا بیت بر ثانیه (Mbps) خواهند داشت، مگر آن که آن قدر خوش شانس باشند، که در هر لحظه فقط یکی ازاین کاربران نیاز به دسترسی به منابع شبکه ای داشته باشد، تا بتواند به تنهایی از 25مگا بیت بر ثانیه(Mbps) استفاده نماید. پس محاسبه تعداد فرستنده های  (Access Point)مورد نیاز، رابطه مستقیم با تعداد کاربران همیشه بر خط  (Online)و میزان مصرف آن ها دارد.

   کاربران شبکه های بی سیم بیش ترین رضایت را زمانی خواهند داشت، که عمده کاربری آن جهت دسترسی به اینترنت و منابع اینترنتی باشد، که برخوردای از 100کیلو بیت بر ثانیه(Kbps)  هم برای کاربران کفایت خواهد کرد. در هیچ کجا شما نمی توانید یک خط نوشته پیدا کنید، که شبکه های بی سیم (WLAN) را جایگزینی برای شبکه های اترنت  (Ethernet) معرفی کرده باشد! شبکه های بی سیم (WLAN) یک راه حل هستند، برای مواقعی که امکان کابل کشی و استفاده از شبکه اترنت  (Ethernet) امکان پذیر نیست، و یا اولویت با تحرک (Mobility) و یا حفظ زیبایی محيط است. سالن های کنفرانس،انبارها، محيط های   کارخانه ای، کارگاه های عمرانی و محيط های نمایشگاهی بهترین نمونه ها برای استفاده موثر از شبکه های بی سیم(WLAN) مي باشند. واما قابل توجه دوستان امنیتی! راه اندازی یک شبکه بی سیم بسیار راحت و سریع امکان پذیراست، ولی به همین سادگی و سرعت نیز امکان رخنه در آن وجود دارد. روش های مختلفی جهت امن سازی این شبکه های توسعه داده شده که با صرف کمی وقت می توان یکی از این روش ها را به کار برد تا از سوء استفاده و یا صدمه جلوگیری شود.

   با توجه به محدود بودن پهنای باند شبکه های بی سیم،  کد های مخرب مخصوصا کرم های اینترنتی(Worm) ، به سادگی   می توانند در صورت ورود به شبکه، فرستنده (Access Point) را به دلیل بار مضاعف، مختل کنند. حتما در شبکه های بی سیم هر چند کوچک، از وجود برنامه های آنتی ویروس و به روز بودن آن ها، بسیار اوقات حرکت کرم های اینترنتی  (Worm) باعث از کار افتادگی فرستنده (Access Point) واصطلاحاهنگکردن Hang))آن  می شود، که ممکن است، در برداشت اولیه خراب بودن فرستنده(Access Poin) ، منبع مشکل تشخیص داده شود.

   شبکه های بی سیم حداقل با مشخصات فعلی یک راه حل هستند، برای شرايطی که در آن امکان استفاده از اترنت  (Ethernet) و کابل کشی وجود ندارد، و نه یک جایگزین اترنت (Ethernet). به کارگیری از شبکه های بی سیم در کنار شبکه اترنت  (Ethernet) برای کاربران تلفن همراه (Mobile) که ممکن است هر لحظه با لپ تاپ  (Laptop) و یا کامپیوتر دستی (PDA) خود از راه برسند و یا سالن کنفرانس و اجتماعات هموراه بسیار سودمند و رضایت بخش خواهد بود. هم چنین امکانی که به صورت موقتی برپا شده اند، نظیر پروژه های عمرانی و نمایشگاه ها و دفاتر استیجاری نیز در فهرست موارد کاربرد شبکه های بی سیم قرار دارند.

بیسیم

شبكه Walkie_Talkie

اگر می خواهید با شبكه سازی بی سیم در ساده ترین سطح آن آشنا شوید، یك جفت  Walkie_Talkie ارزان قیمت ۵ دلاری را در نظر بگیرید. این ها رادیوهای كوچكی هستند، كه قادر به ارسال و دریافت امواج رادیویی می باشند. وقتی در یكWalkie_Talkie  صحبت می كنید، صدای شما توسط یك میكروفون دریافت می شود. سپس، به شكل یك فركانس رادیویی كد گذاری  می شود و توسط آنتن آن ارسال می گردد.   Walkie_Talkie دیگر می تواند، امواج ارسال شده را توسط آنتن خود دریافت كند، صدای شما را كه به شكل امواج رادیویی كد گذاری شده (decode) كند، و آن را از یك بلند گو پخش نماید.

یك  Walkie_Talkie  نمونه مثل این، با قدرت سیگنالی در حدود ۲۵. وات امواج را ارسال می كند و برد آن ها می تواند به حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ فوت برسد. بیایید تصور كنیم كه شما قصد دارید دو كامپیوتر را با استفاده از تكنولوژی Walkie_Talkie  در یك شبكه به هم وصل كنید:

شما هر دو كامپیوتر با یك  Walkie_Talkie  تجهیز می كنید.

شما برای هر دو كامپیوتر روشی را برای مشخص نمودن این كه آیا قصد ارسال یا دریافت امواج را دارد، معین می نمایید.

شما روشی را به منظور تبدیل كد های باینری (دودویی) ۰و۱ها به دو بیپ  (beep)متفاوت كه Walkie_Talkie بتواند آن ها را ارسال و دریافت كند و بین بیپها (beep) و ۰ و ۱ ها عمل تبدیل به انجام برساند، مشخص می كنید.

   این سناریو عملا كار می كند. تنها مشكلی كه در این زمینه وجود دارد، این است كه نرخ تبادل داده بسیار آهسته و كند است. یك Walkie_Talkie  پنج دلاری برای كار با صدای انسان طراحی شده است، بنابراین شما نمی توانید حجم زیادی از داده ها را به این روش ارسال كنید. شاید ۱۰۰۰ بیت در ثانیه.

 خدماتی که در سایت به آن ها اشاره شده است، تنها برخی از سرویس های ما می باشد. برای مشاهده اطلاعات کامل تر از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
بالا
کارت خالی