الکام

نصب دوربین مدا بسته
اشتراک اینترنت وایرلس
طراحی و بهینه سازی سایت

جهت ارتباط با ما و دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجه فرمایید

ساعات کاری شرکت الکام

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 الی 18
پنج شنبه ها تا ساعت 12 تماس با شماره همراه
پنج شنبه ها 12 الی 24 وجمعه ها ارسال پیامک و ایمیل

اینترنت وایرلس

اینترنت وایرلس

اینترنت وایرلس درکرج

اینترنت وایرلس درکرج

اولین ارائه دهنده اینترنت وایرلس در استان البرز

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج

اولین کارگزار پروژهای حفاظتی هوشمند در منطقه

اینترنت بی سیم

اینترنت بی سیم

ارائه دهنده اینترنت نامحدود وایرلس در منطقه

ارائه دهنده اینترنت نامحدود وایرلس در منطقه

الکام

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت در کرج

طراحی سایت در کرج

سئو و بهینه سازی سایت

آیا نیاز به ارائه مشاوره و راهنمایی صحیح دارید؟ *مشاوره به صورت تلفنی و آنلاین *

دوربین مدار بسته
ادامه مطلب +

دوربین مدار بسته

تیم حفاظتی و امنیتی الکام اولین طراح، مشاور و مجری پروژه سیستم های حفاظتی بی سیم و هوشمند در استان البرز...

طراحی سایت
ادامه مطلب +

طراحی سایت

طراحی، سئو و بهینه سازی وب سایت و ارائه هاست قدرتمند لینوکس و ویندوز، و هم چنین تبلیغات در گوگل از جمله وظایف تیم طراحی سایت الکام می باشد ...

اینترنت وایرلس
ادامه مطلب +

اینترنت وایرلس

ارائه پهنای باند اختصاصی به شرکت ها و کارخانجات و هم چنین اینترنت بی سیم به منازل از سال 83، شرکت الکام را بر این داشته که با گسترش سیستم های مخابراتی و وایرلسی قدم مثبت در راه پویایی این سیستم بر دارد...

سیستم های حفاظتی و امنیتی

سیستم های حفاظتی و امنیتی

 • دوربین مدار بسته

 • سیستم اعلان واطفا حریق
 • دزدگیر اماکن و فروشگاهی
 • درب اتوماتیک
 • مدیریت هوشمند ساختمان(BMS)
 • و ...
طراحی وبهینه سازی وب سایت

طراحی وبهینه سازی وب سایت

 • طراحی و بهنه سازی سایت
 • ارائه هاست قدرتمند ویندوز و لینوکس
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجو
 • بازاریابی موتورهای جستجو
 • تبلیغات اینترنتی
 • آنالیز وب سایتها
 • فروشگاه اینترنتی
 • و...
اینترنت پرسرعت وایرلس

اینترنت پرسرعت وایرلس

 • ارائه پهنای باند اختصاصی به شرکت ها
 • اشتراک اینترنت نامحدود به منازل
 • اجرای پروژه های اکتیو و پسیو شبکه
 • اجرای پروژه های مخابراتی
 • ارائه سرور vps,vds
 • انتقال تصویر از طریق اینترنت و شبکهLAN
 • و..

فروشگاه الکام

تیم مهندسین الکام در نظر دارد سهم قابل توجهی از بازار الکترونیک، تجارت الکترونیک وفناوری اطلاعات وارتباطات را به خود اختصاص دهد، که دراین راستا امکان خرید محصولات به صورت آنلاین را فراهم می کند.

پشتیبانی 24 ساعته الکام

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین

viber,telegram,line 09307077489

دانلود مقالات مفید

دانلود مقالات مفید

برق
فناوری اطلاعات

دپارتمان آموزش

دپارتمان آموزش

آموزش برق
شبکه و کامپیوتر

دانلود

دانلود

نرم افزار و سخت افزار
فایل آموزشی
دفترچه راهنما

سامانه SMS

سامانه SMS

3000250272

دوربین مدار بسته

معرفی تجهیزات دوربین مدار بسته

در این بخش به معرفی و بررسی برخی از تجهیزات و لوازم جانبی دوربین های مداربسته می پردازیم.

-دی وی آرچیست ؟

   دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال (Digital Video Recording) که به اختصار DVR نامیده می شود، یک سیستم نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ است. این سیستم قابلیت های فراوانی را برای دوربین ها فراهم می کند. از ضبط تصاویر با فرمت های تصویری و کیفیت های مختلف تا قابلیت های هشداری متنوع، ارتباط با شبکه و به کارگیری نرم افزارهای کاربردی.

   دی وی آر ها شامل تعداد محدودی ورودی و خروجی تصویر و صدا هستند و همین محدودیت تعداد ورودی آن ها را دسته بندی کرده است. دی وی آر های با 4 ورودی تصویر را، دی وی آر 4 کانال (DVR 4CH) می نامند. به همین ترتیب تعداد کانال ها  می تواند 8 ، 16 و 32 باشد. دی وی آر های رایج در بازار از 32 فراتر نمی روند. این ها استاندارد های ورودی تصاویر هستند، گرچه ممکن است برخی از شرکت ها خصوصا شرکت های چینی تعداد ورودی های متفاوتی برای محصولات خود در نظر بگیرند.

-انواع دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال (DVR)

صرف نظر از انواع دی وی آر از نظر تعداد کانال که می توانند 4 کانال ، 8 کانال ، 16 کانال ، 32 کانال و یا... باشند،  DVR های موجود در بازار در دو دسته کلی نیز تقسیم بندی می شوند.

- دی وی آر های استندلون (Standalone)

- کارت دی وی آر

-کارت دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال (DVR)

   کارتدستگاه ضبط تصاویر دیجیتال  (DVR)یک کارت کامپیوتری است، که در دو حالت داخلی (اینترنال) یا خارجی (اکسترنال) بر روی کامپیوتر نصب می گردد. کارت دی وی آر در واقع رابط بین دوربین های مداربسته آنالوگ با سیستم کامپیوتر است. مابقی وظایف را کامپیوتر انجام می دهد. اطلاعات نیز درون کامپیوتر ذخیره می شود.

   این سیستم بیش تر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود.اشاره به این نکته که یک کامپیوتر را باید برای استفاده از این کارت در نظر گرفت ضمن این که برای کارایی و امنیت بیش تر می بایست از استفاده های دیگر با کامپیوتر پرهیز شود، هزینه های بالای برق که هم زمان بخش های مختلف پی سی مورد استفاده قرار می دهند، همگی بازار را به استفاده از سیستم های مستقل دی وی آر سوق   می دهد.

-دی وی آر استندلون (STANDALONE)

   سیستمدستگاه ضبط تصاویر دیجیتال  (DVR)مستقل از کامپیوتر را دی و آر استندالون می نامند. این دستگاه که معمولا در اندازه های متفاوتی در ابعاد دی وی دی پلیر تا کیس کامپیوتر در بازار موجود است، بر حسب نیاز می تواند کوچک یا بزرگ و با قابلیت های متفاوت باشد. از آن جا که این سیستم به طور خاص برای ذخیره و کنترل دوربین های مداربسته طراحی شده است، استفاده از آن در مقابل نوع کارت کامپیوتر دی وی آر ترجیح داده شده و توصیه می گردد.

   همان گونه که اشاره گردید، تعداد کانال دستگاه های ضبط تصاویر دیجیتال (DVR) از روی تعداد ورودی تصویر تعیین    می شود. حال آن که دی وی آر ها می توانند دارای تعداد کانال متفاوت ورودی برای صدا باشند. در بازار این دستگاه ها ممکن است هیچ ورودی صدا نداشته باشند و یا یک یا چند ورودی صدا در آن ها تعبیه شده باشد. معمولا دستگاه های دی وی آر، پرتی برای لن (LAN) شبکه دارند، که به منظور ارتباط با شبکه داخلی یا اینترنت و بخصوص در  مبحث انتفال تصویر روی اینترنت استفاده می شود. دی وی آر هایی که ورودی صدا و پرت لن (LAN) داشته باشند، در بازار ایران اصطلاحا فول آپشن  (Full Option) می نامند. گرچه قابلیت های دستگاه های ضبط تصاویر دیجیتال(DVR)  متفاوت است و در بین فول آپشن ها نیز گزینه ها بسیار متنوع خواهند بود.

-برخی از قابلیت های متفاوت دستگاه های ضبط تصاویر دیجیتال (DVR)

- هشدار قطع یا خرابی دوربین

 -قابلیت حسگر حرکت   (Motion Detection)

-  قابلیت ضبط تصاویر با فرمت های مختلف و کیفیت های متفاوت

 -ارتباط لن (LAN) یا Dial Up

- هشدار حرکت از طریق ایمیل

 -امکان ارتباط با FTP

- کنترل از طریق وب

 - شمارنده ورود و خروج (Counter)

- تنظیم نور در نور شدید یا تاریکی مطلق

-زبان های سیستم (فارسی و)

-ان وی آرچیست؟

   دستگاه کنترل و ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته تحت شبکه آی پی (IP) را شبکه ضبط ویدئو (Network  Video  Recording)  یا به اختصار NVR می نامند. این دستگاه بر مبنای کنترل دوربین های شبکه طراحی شده و مدل های مختلف آن در ابعاد مختلف موجود است. این سیستم امکان کنترل دوربین های IP و ذخیره سازی تصاویر آن ها را فراهم می کند.

   وظایف عمده ان وی آر ها همانند دی وی آر ها بوده و قابلیت های نسبتا مشابهی را دارا می باشند. تفاوت ها تنها در به کارگیری و نحوه ارتباطشان با دوربین هاست. برخلاف دستگاه های ضبط تصاویر دیجیتال (DVR) که اتصال تصویر و صدا را به سادگی فراهم کرده اند، نحوه اتصال درشبکه های ضبط ویدئو (NVR) تابع مستقیمی از مفاهیم شبکه های کامپیوتریست.شبکه ضبط ویدئو (NVR) در واقع مرکز اتصال شبکه به شمار می رود، و سیاست های اتصال در شبکه بر حسب نیاز با توجه به الگوی شبکه متفاوت خواهد بود.

- بی ان سی

  بی ان سی (BNC)یااتصال نیروی دریایی بریتانیا (British Naval Connector) نوعی فیش ارتباطی است، که به منظور اتصال کابل های کواسیال به کارمی رود. این اتصال دهنده ها برای کابل های کواکسیلی از قبیل RG59،  RG58 تا RG179 و RG316  مناسب هستند.

   بی ان سی ها در زمینه های متفاوتی از جمله تجهیزات رادیویی، تلویزیونی، تجهیزات آزامایشگاهی، سیگنال های ویدیویی و هم چنین برخی شبکه های کامپیوتری به کار برده می شوند. همچنین این اتصال دهنده ها فیش های متداول برای ارتباط دوربین های مداربسته آنالوگ هستند.

   همانند سایر اتصال دهنده هابی ان سیها نیز به صورت نری و مادگی با یک دیگر متصل می شوند شامل یک پین داخلی و یک فک دوار چرخنده می باشند. بدنه چرخشی بی ان سی نر در بی ان سی ماده با چرخشی 180 درجه قفل می شود. طراحی داخلیبی ان سیها سبب اتصال قفل شونده و مطمئن شده است.

بی ان سیهای موجود در بازار بسته به نوع اتصال آن ها با کابل و همچنین ابزار اتصال دهنده آن ها در انواع مختلفی یافت می شوند . از آن جمله می توان به بی ان سی های پیچی ، بی ان سی های فنری، بی ان سی های پرسی و... اشاره کرد. برای اتصال بی ان سی های پرسی به کابل کواکسیال ابزار پرس بی ان سی نیاز است، اما برای بی ان سی های پیچی یک پیچ گوشتی ریز کفایت می کند. که البته نیاز به توضیح نیست که اتصال بی ان سی های پرسی مطمئن تر می باشد.

- راهنمای انتخاب لنز مناسب

   یکی از دغدغه ها هنگام نصب دوربین های مداربسته خصوصا دوربین های صنعتی ،انتخاب نوع لنز مناسب برای محل و هدف مورد نظر است. اینکه چه لنزی را برای زوم و فوکوس روی بخشی خاص از محیط انتخاب کنیم. همان طور که می دانید لنزها در اندازه های متفاوتی در بازار موجودند. که متداول ترین آن ها لنزهای 4.3 ، 6 ، 8 ، 12 و یا 16 میلی متری هستند.

   در تصاویر زیر دوربین در موقعیت یکسان و فاصله 10 متری از ساختمان روبرو نصب شده است. با تغییر لنزها تصاویر را با هم مقایسه می کنیم. با توجه به تصویر مربوط به لنز 4.3 میلی متری ، واضح است که برای دید کامل تر باید این لنز را انتخاب کنیم. هرچه به لنز 16 میلی متری پیش می رویم زوم بیشتر شده و دامنه دید کمتر می شود.

1-   لنز 4.3 میلیمتری

2-   لنز 6 میلیمتری

3-   لنز 8 میلیمتری

4-   لنز 12 میلیمتری

5-   لنز 16 میلیمتری

 خدماتی که در سایت به آن ها اشاره شده است، تنها برخی از سرویس های ما می باشد. برای مشاهده اطلاعات کامل تر از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
بالا
کارت خالی