الکام

نصب دوربین مدا بسته
اشتراک اینترنت وایرلس
طراحی و بهینه سازی سایت

جهت ارتباط با ما و دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجه فرمایید

ساعات کاری شرکت الکام

شنبه تا چهار شنبه از ساعت 9 الی 18
پنج شنبه ها تا ساعت 12 تماس با شماره همراه
پنج شنبه ها 12 الی 24 وجمعه ها ارسال پیامک و ایمیل

مقاله جامع نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته|فروش دوربین مدار بسته

مطالبی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت

1- انواع دوربین مدار بسته

2- کاربردهای دوربین مدار بسته

3- مزایای و معایب دوربین مدار بسته

4- تجهیزات ضبط و پخش دوربین مدار بسته

5- بررسی برندهای معتبرو نامعتبر دوربین های مدار بسته

6- بررسی کامل نحوه نصب و راه اندازی انواع دوربین های مدار بسته

7- کنترل هوشمند وبررسی انواع روش های انتقال و دریافت تصاویردوربین مدار بسته

8- بالا بردن ضریب امنیتی انواع دوربین های مدار بسته، نحوه پشتیبانی و تعمیرات دوربین ها

 

1- دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت یا متحرک بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند و توسط دستگاهی به نام DVR یاNVR  ضبط و نگهداری می شود.

تاریخچه دوربین مدار بسته

نخستین سیستم مداربسته در سال 1942 میلادی توسط شرکت زیمنس آلمان به منظور مشاهده پرتاب موشک های v2 نصب شد. یک مهندس آلمانی بنام "والتر بروچ" مسئول نصب این سیستم بود.
در آمریکا اولین تبلیغ دوربین مداربسته در سال 1949 مربوط به محصولی با نام "وریکون" بود که در تبلیغات گفته میشد به مجوز دولتی نیازی ندارد.از آن پس سیستم های ضبط تصاویر دوربین مداربسته در برخی پایگاه های فضایی بزرگ جهت ضبط تصاویر پرتاب موشک ها بکار گرفته شد و خیلی زود روی موشک ها نصب شد تا جایی که تصاویر را همراه با صدا به زمین ارسال کرد. اولین رونمایی از دوربین مداربسته در اماکن عمومی آمریکا در سال 1973 بود. زمانی که در میدان تایمز نیویورک اولین دوربین مداربسته به منظور جلوگیری از جرایم در محدوده نصب شد اما نقش چشمگیری در کاهش جرایم ایفا نکرد. تا ایتکه در سال 1980 دوربین های مداربسته در سطح گسترده ای در سراسر آمریکا بخصوص در مراکز عمومی بکار گرفته شد. بنظر می آمد استفاده از دوربین مداربسته راهی ارزان تر در مقایسه با بکارگیری نیروهای پلیس برای شناسایی جرایم باشد.

بتدریج برخی از حرفه ها و مشاغل بخصوص آنهایی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند نیز به دوربین مداربسته روی آوردند. در سال 1990 دستگاه های ضبط تصاویر دوربین ها تنها با قابلیت " ضبط بعد از شناسایی حرکت" وارد بازار شدند که استفاده از دوربین مداربسته را در این کشور بسیار بیشتر کرد. تا قبل از آن، دستگاه های ضبط تصاویر تا حد زیادی از نظر میزان حجم ذخیره و قابلیت ها بسیار محدود بود. از نیمه دوم سال 1990 پلیس دوربین های زیادی را در سطح شهرها بخصوص مراکز عمومی ، مدارس و پروژه های ساختمانی نصب کرد.
در انگلستان نیز استفاده از دوربین مداربسته بسیار متداول شد. شهر "نورفولک" انگلستان نخستین جایی در این کشور بود که دوربین ها در آن نصب شدند.بطور کلی در دهه میلادی بین 1990 تا 2000 استفاده از دوربین های مداربسته در بسیاری از کشورها رواج یافت.

1-1- انواع دوربین مدار بسته

 • دوربین مدار بسته دام
 • دوربین مدار بسته باکس
 • دوربین مدار بسته بولت
 • دوربین مدار بسته اسپید دام
 • دوربین مدار بسته زوم
 • دوربین مدار بسته ptz
 • دوربین مدار بسته مکعبی
 • دوربین مدار بسته رگولار
 • دوربین مدار بسته حرارتی
 • دوربین مدار بسته دید در شب
2-1- انواع دوربین از لحاظ نوع سیگنال
 • دوربین مدار بسته آنالوگ
 • دوربین مدار بسته تحت شبکه
 • دوربین مدار بسته ahd

1-2-1- دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ

این دوربین ها نسل ابتدایی دوربین های مداربسته می باشند که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده می کنند.صدا و تصویر این دوربین ها هر یک توسط کابل دورشته ای جداگانه منتقل می شوند که یک رشته از سیم ها نقش جلوگیری از نویز بر سیم اصلی را ایفا می کند.

کابل متداول برای تصویر این دوربین ها کابل کواکسیال rg59 است گرچه ارتباط تصویر این دوربین ها با کابل های مختلف بر حسب نیاز امکان پذیر است. کیفیت این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست تابعی از امواج آنالوگ است و امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارد.

نویز های مختلف الکترومغناتیسی و نویز های ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشند. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد.زمانی که نیاز به ارسال تصاویر و صدا بصورت بی سیم باشد این دوربین ها ضعف بزرگی از خود نشان میدهند.

اگر قرار باشد تصاویر به همان صورت آنالوگ انتقال یابند باید از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و این مسئله کیفیت تصویر را بیش از پیش تحت تاثیر امواج نویز و تداخلی قرار می دهد. ضمن اینکه امکان رصد کردن تصاویر در محدوده برای هر کس دیگر بسادگی فراهم می شود. بنابراین هیچوقت نمی تواند راه امن و مطمئن برای ارسال تصاویر آنالوگ باشد.

 برای ضبط تصاویر آنالوگ نیز چاره ای از روی آوردن به سیستم دیجیتال نیست، بنابراین در نهایت باید تصاویر آنالوگ به دیجیتال تبدیل شوند. بدین منظور از دستگاه "ضبط تصاویر دیجیتال" dvr استفاده می شود. دی وی آر ها دستگاه های مختص ضبط و کنترل تصاویر دوربین های آنالوگ هستند.

این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند.به دلیل قیمت پایین تر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال این دوربین ها به عنوان دوربین های مداربسته رایج در بازار ایران شناخته می شوند. گرچه اخیرا بازار به سمت دیجیتال شدن پیش می رود و بسیاری از سازمان ها به سوی دوربین های ip  متمایل شده اند اما هنوز سرعت جایگزینی این نسل قبلی دوربین ها با نسل جدید دوربین های دیجیتال کند است.

2-2-1- دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP)

نصب دوربین ip

دوربین های آی پی(IP) نسل جدید دوربین های مداربسته هستند. امروزه بازارهای جهانی تمایل زیادی به دوربین های دیجیتال نشان داده است. این دوربین ها همان گونه که از نامشان پیداست،از امواج کاملا دیجیتال برای تحلیل و ارسال داده های تصویر و صدا استفاده می کنند. یعنی برخلاف دوربین های آنالوگ، این دوربین ها از همان ابتدای دریافت تصاویر امواج را دیجیتال می کنند. ضمن به کارگیری از امواج دیجیتال، آن ها تحت بستر شبکه کنترل و مرتبط می شوند. هر دوربین همانند یک وسیله در شبکه عمل می کند و به وسیله شناسه شبکه آی پی (IP)و در قالب الگوها و قوانین شبکه به مرکز کنترل متصل می گردد. همین ویژگی تحت شبکه بودن در دوربین های مداربسته آی پی(IP) برای آن ها مزایای زیادی را به همراه می آورد.

 همانطور که ازعکس روبرو پیداست دوربین های تحت شبکه توانایی این را دارند که به صورت شبکه های wireless (بی سیم) به کار برده شوند در این حالت ما قادر خواهیم بود که فواصل مختلف و دور را با استفاده از دوربین های ip مجهز نموده و با رادیو های بیسیم به هم شبکه کرده و توسط دستگاه nvr تصاویر دوربین ها رو ضبط کنیم, گروه حفاظتی شرکت الکام با 15 سال فعالیت در زمینه سیستم های حفاظتی و وایرلس این تضمین را به شما مشتریان می دهد که تمام نیازهای شما(نصب،راه اندازی،خدمات و پشتیبانی) را در این مهم برآورده نماید.

 

 

بالا
کارت خالی